Professionaliteit en kwaliteit
Deskundigheid en professionaliteit leidsters
De leidsters van de peuterspeelzalen van de SKV hebben minimaal een mbo-opleiding, aangevuld met een specifieke pedagogische beroepsopleiding. Er worden regelmatig scholingsavonden bezocht en cursussen gevolgd.
Invalkrachten
De SKV heeft vaste invalkrachten. Daarbuiten wordt soms de hulp ingeroepen van ouders, die daarvoor een kleine vergoeding ontvangen.
Pedagogisch Beleidsplan
De leidsters en het bestuur van de SKV hebben een pedagogisch beleidsplan geschreven met het doel na te denken over wat er moet worden bereikt binnen de speelzaal, waarom en hoe dat moet worden gerealiseerd. Dit beleidsplan ligt bij de leidsters ter inzage.
Kwaliteitsbeleid
In het kwaliteitsbeleid is een aantal belangrijke zaken nauwkeurig omschreven. Een voorbeeld hiervan is het takenpakket van de leidster en directeur. Ook het pedagogisch beleid is geformuleerd en zijn er afspraken opgenomen over bescherming van privacy.
Procedures zijn opgesteld voor het aankopen van speelgoed en het omgaan met zieke peuters. Bovendien zijn er procedures opgesteld ten dienste van de veiligheid van de kinderen en wat er moet worden gedaan bij calamiteiten. De procedures worden om de drie jaar geëvalueerd en aangepast.
Jaarlijks worden de buitenspeelplaatsen door de organisatie "Speel Top Veilig gecontoleerd.
Om de drie jaar krijgt de SKV conrtole van de GGD en jaarlijks krijgen we een Risico inventarisatie.
Stichting Kinderspeelzaal Voorschoten weergeven op een grotere kaart